• Naszą misją jest piękny, zdrowy uśmiech!

  Usługi w zakresie: protetyki, ortodoncji, endodoncji oraz chirurgii stomatologicznej.

 • Centrum stomatologii rodzinnej

  Twój uśmiech w naszych rękach!

 • Najwyższa jakość

  NOWOCZESNY SPRZĘT.

 • Aparat najnowszej generacji

  DIAGNOSTYKA RTG.

Pierwsza wizyta małego pacjenta u dentysty powinna odbyć się bez uciążliwego leczenia. Powinna być krótka, niemęcząca i bezbolesna.

Jeśli rodzice czują się niepewnie mogą odwiedzić stomatologa z dzieckiem w momencie pojawienia się pierwszych ząbków mlecznych – jest to średnio okres 6 miesiąca życia. Możemy wtedy ocenić stan wyrzynających się ząbków ,porozmawiać na temat higieny jamy ustnej dziecka , kreowania dobrych nawyków żywieniowych .

2,5 – 3 rok życia to ostatecznie czas , aby odbyć pierwszą wizytę adaptacyjną z córcią lub synkiem w gabinecie stomatologicznym. 30 miesiąc życia to u większości dzieci zakończenie okresu wyrzynania zębów mlecznych. W tym wieku dzieci mają 20 zębów mlecznych – 2 siekacze , kieł i 2 trzonowce w każdej ćwiartce.

Mili towarzysze

Dobrze aby dzieci zabrały do gabinetu ulubioną lalę , misia czy inną przytulankę. Będą się czuły bezpieczniej i pewniej. Niektóre czynności możemy zaprezentować z udziałem pluszowego przyjaciela.
Małe dzieci lepiej znoszą wizytę , jeśli w gabinecie jest mama lub tata. Zdarzają się jednak nierzadko przypadki , kiedy dzieci lepiej zachowują się w gabinecie wśród obcych osób, na rodzicach płaczem lub niechęcią wymuszają różne obietnice. W wieku przedszkolnym lub szkolnym korzystna jest obecność w gabinecie większej ilość dzieci- warto więc zabierać do gabinetu rodzeństwo .

Aby tylko nie zrazić…

Często rodzice pojawiają się z dzieckiem u stomatologa w sytuacji silnego bólu ząbków, który wymaga szybkiej i często bolesnej interwencji medycznej. Atmosfera pośpiechu , zdenerwowania rodziców , cierpienia małego pacjenta uniemożliwiają lekarzowi wytworzenie ciepłego , bezpiecznego klimatu, który zachęci dziecko do kolejnych wizyt. W ten sposób powstają urazy, które trudno przezwyciężyć przez wiele lat. Nie dopuszczaj do tego. Aby tego uniknąć dziecko powinno być przyprowadzane przez opiekunów do dentysty co pół roku przynajmniej od 3 roku życia. Stworzy to możliwość nawiązania dobrego kontaktu z lekarzem i pozytywy stosunek do tego typu leczenia. W późniejszym wieku szkolnym bez obaw będzie odwiedzać gabinet stomatologiczny , a w przyszłości pozbawione będzie negatywnych obciążeń i w podobny sposób postępować będzie ze swoimi dziećmi.

Wizyty adaptacyjne

Obecnie w Naszym Gabinecie przeprowadzane są bezpłatne wizyty adaptacyjne dla maluchów. Jest to wycieczka „Jak działa gabinet stomatologiczny?”.Wizyta ta to zapoznanie dziecka z gabinetem , przedstawienie w przyjazny i ciekawy sposób działania niektórych urządzeń(dźwig ,słonik ,odkurzacz ,prysznic,wiaterek) ,pokazanie instrumentów(łopatki , pędzelki ), wypełnień (różnokolorowe plastelinki do zębów) , co w przyszłości eliminuje lęk przed ich zastosowaniem podczas zabiegów profilaktycznych lub leczenia.

Dzieci i Rodzice w naszym gabinecie mogą liczyć na przyjazną atmosferę .okazujemy życzliwość, cierpliwość i zainteresowanie. Bierzemy pod uwagę stan emocjonalny dziecka. Odpowiemy na wszelkie dręczące pytania.

 

Opinie naszych pacjentów:

Back to Top